Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Informujemy, że od 16 czerwca 2014 r., każda rodzina z terenu Gminy Płońsk, z co najmniej trójką dzieci na utrzymaniu będzie mogła złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Płońsku ul. Pułtuska 39 09-100 Płońsk  wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych - tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną.

Liczba instytucji i firm, które zaoferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wkrótce pełną listę będzie można znaleźć na stronie www.rodzina.gov.pl . Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód. Od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny przysługuje również osobom, które mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku. 

 

Wniosek Karta Dużej Rodziny - pobierz

Oświadczenie - pobierz

Oświadczenie - pobierz

Oświadczenie - pobierz

Informacja - pobierz


Oferta Partnerów - pobierz


Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Ewa Stawska
  • Data udostępnienia w BIP: 2019-02-06 00:00:00
  • Informacja zaktualizowana przez: Monika Hartman
  • Data ostatniej aktualizacji: 2019-02-06 13:35:26
  • Liczba odsłon: 257
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1895095]

przewiń do góry